Tallinn Treff | EESTI NOORSOOTEATER

Tallinn Treff

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff
25.–28. mai 2023

Tingituna pandeemiast tulenevast kriisiolukorrast olime sunnitud mais 2021 toimuma pidanud rahvusvahelise visuaalteatrifestivali Tallinn Treff ning Balti visuaalteatrite ülevaatefestivali edasi lükkama.

Mõlema festivali ettevalmistused olid tehtud. Lootsime, et üldine olukord näitab stabiliseerumise märke ning ootasime sobivat hetke, mil programmiga avalikkuse ette tulla ja piletimüügiga alustada, kuid jätkuvalt kõrged ja kasvavad COVIDisse nakatumise näitajad ning karmistunud piirangud seadsid meid lõplikult fakti ette, et festivalide korraldamine 2021. aasta kevadel ei ole võimalik.

Kuna nii teater kui ka publik vajavad pikemat perioodi, et taastada endine rütm ja võimekus, siis pingete maandamiseks otsustasime planeeritud festivalid jagada kahele aastale – Balti visuaalteatrite ülevaatefestival toimub mais 2022 ning Tallinn Treff mais 2023.

Meie eesmärk on võtta 2023. aasta Trefile kaasa võimalikult palju tehtud tööst, eeskätt säilitades tuumakamad lavastused programmis. Muidugi tuleb arvestada, et mõned lavastused programmi kontekstis aeguvad ning samas tulevad uued lavastused peale, mistõttu jätame programmi valiku mingis osas lahtiseks, et muuta tervik veelgi sisukamaks.

Loodame, et üheskoos saame rasketest aegadest üle ja et meil on juba õige pea võimalik kohtuda rahvusvahelise visuaalteatri kireva maailmaga siinsamas Tallinnas.

Leino Rei
festivali juht
leino.rei [at] eestinoorsooteater.ee