Noortestuudio | EESTI NOORSOOTEATER

Noortestuudio

Eesti Noorsooteatri oluline osa on 2000. aastast tegutsev noortestuudio, kus on aastate jooksul õppinud paljud tänased lavapraktikud ja kultuuritegelased. Stuudios omandavad teatrikunsti algteadmisi 1518aastased kooliõpilased Noorsooteatriga seotud näitlejate, lavastajate ja teiste loomeinimeste juhendamisel. 

Noortestuudio 20222024 katsed

10. septembril 2022 ootame 9.11.klassi õpilasi Noortestuudio katsetele Lai tänav 1 väiksesse saali. 

Stuudiot juhivad Doris Tislar ja Leino Rei. Lisaks eelnimetatuile on õpetajateks veel mitmed Noorsooteatri näitlejad ja lavastajad. 

Katseteks on vajalik eelregistreerimine. Selleks saada hiljemalt 4. septembriks osalemissoov aadressile doris.tislar [at] noorsooteater.ee. Registreerimisel tutvusta end, pane kirja oma nimi, vanus, klass, kool ja elukoht. 6. septembriks teatame täpse aja, mil ootame Sind katsetele.

Katsed toimuvad kahes voorus. Esimesse vooru on oodatud kõik huvilised ja seal tuleb arvestada umbes poole tunniga osaleja kohta. Teise vooru pääsenute hulgast valitakse uus Noortestuudiosse grupp (teise vooru pääsenutel palume varuda aega, sest võib ette tulla ootamist).

I voor:
10. september 12–18
11. september 12–18

II voor:
13. september 17–21
14. september 17–21

Katseteks palume ette valmistada 1 luuletus ja 1 proosapala (kuni 1 lk). Teksti valikul lähtu palun sellest, et see kõnetaks ennekõike Sind ennast. Autori ja teksti valikul on Sul vabad käed, kuid kindlasti tuleb tekstid esitada peast.

Veel pane kirja oma mõtted teemal „Miks on teater (mulle) oluline?” (kuni 1 lk) ja saada need 9. septembriks aadressile noortestuudio [at] noorsooteater.ee.

Katsetele võta kaasa vahetusriided, milles on võimalik ka vabamalt liigutada ja ringi siblida.

NB! Enne, kui asud end katsetele registreerima vaata hetkeks endasse ja mõtle, kas Su huvi, vaba aeg ja koolikohustused võimaldavad läbi kahe aasta pühenduda teatriõpingutele kolm korda nädalas. Pea silmas, et teater on kollektiivne kunst ja seetõttu erialatundidest reeglina ei puuduta.

Õppimine Noortestuudios

Õppekava on jaotatud kaheaastaseks tsükliks. Tunnid toimuvad kolm korda nädalas, esmas- ja neljapäeviti kell 1719 ning pühapäeviti päevasel ajal.  Koolivaheajad on ka stuudiost vabad.

Noortestuudio õppemaks on 50 eurot kuus. Lisaks õppetööle pakub stuudio tasuta pääsmeid Noorsooteatri uuslavastuste kontrolletendustele ning vabade kohtade olemasolul ka mängukavas olevatele etendustele. Ja muidugi on võimalus näha lähedalt päris teatrielu telgitaguseid. Ära jäta kandideerimata, kui kardad õppemaksu takistuseks kujunevat arutame võimalusi ja püüame leida lahendusi.

Läbi kahe aasta toetume näitlejakoolituse baasõppele, kuid eesmärgiks pole siiski koolitada näitlejaid, vaid pakkuda noorele võimalust areneda inimesena. Tutvume laiemalt teatritöö, siinsete ametite ning ümbritseva kultuurieluga, ühised arutelud nähtu ja kogetu üle on osa õppetööst, mis võiks kujuneda pärast stuudio lõpetamist harjumus ja vajadus kogu eluks. Koos loome ruumi, kus on turvaline nii õnnestuda kui ebaõnnestuda.

Soovime kõigile katsetajatele palju lusti ettevalmistamisel ja ootame teid suure huvi ja rõõmuga!